Lisinopril

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Lisinopril (Zestril) to popularny lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Zastosowanie zaledwie jednej dawki efektywnie obniża zbyt wysokie ciśnienie krwi. Substancja czynna – Lizynopryl skutecznie zwalcza symptomy chorób serca i zwiększa przeżywalność pacjentów cierpiących na niewydolność serca. Jeżeli stosowanie leki Lizynopryl nie zagwarantuje odpowiedniej kontroli ciśnienie tętniczego, lekarze włączają do leczenia dodatkowy preparat o działaniu hipotensyjnym. Podczas stosowania leków obniżających ciśnienie bardzo ważna jest regularna kontrola poziomu ciśnienia. 

Lizynopryl to organiczna substancja chemiczna należąca do inhibitorów konwertazy angiotensyny. Lek jest rekomendowany przede wszystkim osobom, które cierpią na zbyt wysokie ciśnienie tętnicze krwi lub niewydolność serca. Lisinorpil stopniowo obniża ciśnienie tętnicze krwi, pełne działanie hipotensyjne jest widoczne po kilku tygodniach leczenia.

Skrócona ulotka

Wskazania: 
Lek jest zalecany w leczeniu nadciśnienia tętniczego (terapia skojarzona lub monoterapia), niewydolności serca lub w terapii wczesnej fazy zawału mięśnia sercowego. 

Przeciwwskazania:
Lisinopril nie może być stosowany u pacjentów ze stwierdzonym obustronnym zwężeniem tętnic nerkowych oraz uczuleniem na którykolwiek składnik leku lub inny preparat zaliczany do inhibitorów ACE. Przeciwwskazaniem do stosowania leku Lisinopril jest również ciąża i laktacja.

Skutki uboczne:
U niektórych pacjentów podczas przyjmowania Lisinoprilu na obniżenie ciśnienia mogą pojawić się takie działania niepożądane jak: uczucie ciągłego zmęczenia, senność, bóle głowy, zaburzenia równowagi, skórne odczyny alergiczne (wysypki, pokrzywki lub rumień), zaburzenia smaku czy zaparcia. Skutki uboczne zazwyczaj pojawiają się u ok. 10% pacjentów. 

Dawkowanie: 
Leczenie nadciśnienia tętniczego rozpoczyna się zazwyczaj od dawki 10 mg/dobę. W przypadku niewydolności serca, zaleca się cztery razy niższą dawkę – 2,5 mg/dobę. Lisinopril należy podawać raz na dobę. Lek może być stosowany niezależnie od posiłków. Maksymalna dawka to 80 mg/dobę (w przypadku nadciśnienia tętniczego). 

Lisinopril zamienniki

Najpopularniejsze zamienniki leku Lizynopryl to: Privinil, Lisiprol, Lisiprol HCT, Lisinoratio, LisiHEXAL, Zestril, Diroton. 

Lisinopril zwitterion 3D ball Lisinopril

Lisinopril cena

Za trzy miesiące leczenia lekiem Lisinopril (2.5 mg, 5 mg, 10 mg oraz 20 mg) zapłacimy 220 zł, wliczając w to już koszt konsultacji lekarskiej. Lek jest dostępny tylko na receptę. 

Lizynopryl bez recepty

Jeśli podejrzewasz u siebie nadciśnienie tętnicze, powinieneś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem (kardiologiem), który wykona odpowiednie badania i podejmie decyzję o właściwym leczeniu hipertensji. Nie powinieneś przyjmować żadnych leków bez zgody lekarza. Lisinopril oraz inne preparaty o działaniu hipotensyjnym są dostępne tylko na receptę lekarską. W wyjątkowych momentach, gdy pacjent nie może zgłosić się do przychodni, może skorzystać z bezpłatnej porady z lekarzem przez Intnernet. 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*