Myśl pozytywnie – żyj dłużej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Myśl pozytywnie – żyj dłużej! Tag: choroby serca    depresja    pozytywne myślenie    szczęście    zdrowie

Spora część osób spotkała się już ze stwierdzeniem, że optymiści żyją dłużej. A jaka jest prawda? Przede wszystkim optymistą można być na wiele sposobów. Część osób myśli pozytywnie i zaprasza do współpracy swoją podświadomość, która pobudzona pozytywnymi myślami wspiera nas w niewidoczny sposób w życiu. Są też osoby wiecznie uśmiechnięte, które na każdy problem znajdą rozwiązanie i przyjmą życie z uśmiechem na ustach. Osoby myślące pozytywnie osiągają większe sukcesy w życiu, a przede wszystkim są szczęśliwsze.

Każdy by chciał być szczęśliwy, prawda? Ale dlaczego akurat optymiści czerpią z życia tyle korzyści i żyją dłużej?

Na podstawie analizy 200 różnych badań dotyczących związków między chorobami sercowo-naczyniowymi i stanami psychicznymi badacze odkryli, iż ludzie doszukujący się w życiu pozytywów, a nie negatywów, są znacznie mniej podatni na stres i depresję, które zazwyczaj stanowią podłoże chorób sercowych. Na łamach “Psychological Bulletin” napisano – „ Zadowolenie z życia i poczucie szczęścia mają związek ze zmniejszonym ryzykiem chorób sercowych ikrążeniowych, bez względu na wiek, poziom zamożności i wagę ciała. Optymizm hamuje też postęp choroby.”

W przeszłości nie skupiano się na badaniu związku między poczuciem szczęścia, a chorobami sercowymi, większy nacisk kładziono na badanie wpływu negatywnych emocji na człowieka, np. stresu, depresji, złości, niepokoju. Zauważono wówczas, iż u życiowych optymistów ryzyko zachorowania na serce było o 50% niższe. Nie oznacza to oczywiście, że bycie optymistą uchroni nas przed chorobami. Optymiści mniej narażeni są na choroby serca m. in. dlatego, że prowadzą zdrowszy tryb życia: wysypiają się, dbają o to, by ich dieta była zrównoważona i uprawiają sport.Zgodnie ze starą; dobrze znaną wszystkim maksymą – “w zdrowym ciele zdrowy duch” – pozytywny stosunek do otoczenia i siebie jest ważnym elementem zdrowego trybu życia. Dlatego warto zadbać o to, aby nie tylko nasze ciało było zdrowe, ale i nastawienie do życia.

Prosta mantra wypowiadana każdego dnia po przebudzeniu się: „Dzisiaj będzie dobry dzień”, może sprawić, że w końcu w to uwierzymy, i każdy dzień będzie dla nas dobry, nawet jeśli od czasu do czasu wydarzy się coś niemiłego. Warto wtedy pomyśleć o kolejnym dniu i znowu powiedzieć sobie, że: „Jutro też będzie dobry dzień”. Nie należy również odkładać pracy czy zadań do wykonania na ostatnią chwilę, bowiem u wielu osób wywołuje to dodatkowy stres, który nie służy dobremu zdrowiu. Lepiej jest nauczyć się zaplanować sobie czas tak, aby starczyło go zarówno na pracę, obowiązki domowe jak i sport czy uprawianie hobby. W ten sposób nie będziemy musieli się stresować, że nie zdążymy czegoś zrobić. Nawet, gdy zdarza nam się źle zaplanować prace na dany dzień wystarczy wypisać sobie hasłowo zadania jakie mamy do wykonania i wtedy o niczym nie zapomnimy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*