Piękno po czubki palców

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Piękno po czubki palców Tag: grzybica stóp    lek na grzybicę stóp    maść na grzybicę stóp    maści do stóp    ochrona paznokci

Na całokształt naszego wyglądu składa się nie tylko piękna cera, zgrabna sylwetka czy zdrowe, lśniące włosy. Istotnym elementem są również nasze stopy, które zwłaszcza latem są wyjątkowo eksponowane. Wiadomo, piękne stopy to zadbane stopy. Aby móc utrzymać je w takim stanie należy odpowiednio je pielęgnować, stosować różnego rodzaju kremy i peelingi, nawilżające balsamy i inne specyfiki. Niestety, nawet najpiękniejsze i najbardziej zadbane stopy mogą ulec zniszczeniu. Wszystko za sprawą grzybicy, tzw. mikozy – od gr. mýkes (grzyb), która może zaatakować każdego z nas.

Czy to grzybica?

Odczuwasz pewien dyskomfort związany ze stopami, ale nie jesteś pewien, cóż to takiego? Jeśli zaobserwujesz u siebie takie objawy jak zaczerwienienie stóp, ich pieczenie i swędzenie, problemy z pękającym lub nadmiernie złuszczającym się naskórkiem, a do tego dodatkowo twoje stopy zaczęły się nadmiernie pocić, niestety diagnoza jest jedna – masz grzybicę stóp. Cierpi na nią 15-30% społeczeństwa

Dlaczego akurat ja?

Odpowiedź jest prosta. Jeśli zaraziłeś się grzybicą, nie musi to oznaczać, że nie dbasz o higienę swoich stóp. Grzyby, wywołujące tą dolegliwość, rozprzestrzeniają się w miejscach ciepłych i wilgotnych. Automatycznie więc narażone są na nią osoby, które większą część dnia, z racji swojej pracy, spędzają w dopasowanych, nieprzewiewnych butach. Istnym siedliskiem chorobotwórczych grzybów są baseny, sauny czy siłownie, gdyż do ich rozwoju potrzebne jest ciepło i wilgoć. Idealne warunki rozprzestrzeniania się grzybów panują także w pokojach hotelowych i akademikach, Jako że grzybica rozprzestrzenia się bardzo szybko, czasami wystarczy nawet jednorazowe przejście po dywanie, na którym wcześniej znajdowała się osoba zarażona i problem ze stopami gotowy.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Podstawa jest oczywiście dbałość o higienę. Warto jednak pamiętać o takich szczegółach jak odpowiednio dobrane i często zmieniane obuwie, które daje stopom „oddychać”. Istotne jest, aby na basenach mieć ze sobą zawsze klapki, w których można swobodnie przemieszczać się po pływalni. Własne środki czystości, takie jak ręczniki czy gąbki, również pomogą ci uniknąć tego przykrego schorzenia. Jeśli jednak mimo to grzyby zaatakowały twoje stopy, nic straconego.  W walce z grzybicą pomogą ci:

 

Daktarin – produkt zawierający Mikonazol, który łączy działanie przeciwgrzybicze przeciw dermatofitom i drożdżakom z działaniem przeciwbakteryjnym przeciwko bakteriom Gram-dodatnim. Mikonazol bardzo szybko likwiduje świąd, często towarzyszący infekcjom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Preparat stosowany w grzybicy międzypalcowej stóp oraz w grzybicy pachwin.

 

SCHOLL dezodorant do stóp 3w1 150ml – łączy w sobie działanie dezodorujące, odświeżające i przeciwgrzybiczne. Aktywnie zapobiega poceniu się stóp i przeciwdziała tworzeniu się zmian na skórze. Preparat przeznaczony jest dla osób aktywnie uprawiających sporty, a także dla wszystkich, którzy korzystając z basenu narażeni są na zarażenie się grzybicą.

 

Nailner- sztyft przeciw grzybiczy
Nailner Stop Paznokciom zniszczonym przez Grzybicę przenika wgłąb paznokcia i z pomocą opatentowanego połączenia składników aktywnych tworzy środowisko niekorzystne dla rozwoju dermatofitów. Rezultat jest widoczny od momentu odrastania paznokcia. Precyzyjny sztyft jest niezmiernie praktyczny i łatwy w użyciu.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*