Wella Crisan – głowa wolna od łupieżu

Znaleźć źródło problemu
Pielęgnacja włosów powinna zaczynać się od skóry głowy. Dlatego nasz wybór często pada na niewłaściwe kosmetyki. Zwracamy uwagę tylko na kondycję naszych włosów i dobieramy szampon według ich wyglądu, a zupełnie zapominamy o potencjalnym źródle naszych problemów – skórze głowy.

Tymczasem właśnie zdrowa skóra głowy, jej równowaga mikrobiologiczna przesądza o tym, że włosy są miękkie i lśniące. Po prostu piękne.

Gdy problem jest złożony
Zaburzenia równowagi mikrobiologicznej skóry głowy spowodowane są między innymi wytwarzanymi przez mikroorganizmy enzymami, które rozkładają sebum. W rezultacie powstają kwasy tłuszczowe, które drażnią skórę. Podrażnienia przyspieszają procesy podziału komórek, a tym samym powodują nadmierne łuszczenie się naskórka. Skóra wymaga wówczas jednocześnie: delikatnego środka, który złagodzi podrażnienia i nie naruszy jej kwaśnego płaszcza, skutecznego środka antyłupieżowego, który zwalczy szkodliwe mikroorganizmy i zapobiegnie powstawaniu łupieżu w przyszłości oraz substancji pielęgnujących, które sprawią, że po zastosowaniu składnika antyłupieżowego nasze włosy pozostaną miękkie i błyszczące.

Rozwiązanie problemu: Crisan – szampon, który usuwa łupież i pielęgnuje
Na tak określone zapotrzebowanie skóry odpowiada przeciwłupieżowy szampon Crisan firmy Wella. Jego trójfazowe działanie koncentruje się jednocześnie na wszystkich problemach skórnych głowy związanych z łupieżem. Aktywny składnik przeciwłupieżowy – climbazol – zwalcza szkodliwe mikroorganizmy, uwalnia włosy od łupieżu i zapobiega jego powstawaniu w przyszłości. Naturalny wyciąg z rumianku łagodzi podrażnienia skóry głowy, działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Substancje pielęgnujące (np. pochodne guaru) nadają włosom elastyczność, ułatwiają rozczesywanie i sprawiają, że są miękkie w dotyku. Skład szamponu, również dzięki obecności prowitaminy B5, zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry. Działanie szamponu skoncentrowane jest na pielęgnacji skóry głowy, według zasady: "Zdrowa skóra głowy to zdrowe i piękne włosy bez łupieżu".

Pielęgnacja i skuteczna walka z łupieżem dla wszystkich rodzajów włosów!
Problem łupieżu dotyczy wszystkich rodzajów włosów. Dlatego nowa, ulepszona antyłupieżowa linia Crisan składa się z 5 rodzajów szamponów:

• Szampon do włosów normalnych – pielęgnuje skórę głowy i usuwa łupież. Delikatnie oczyszcza włosy i nadaje im zdrowy połysk.
  • Szampon do włosów przetłuszczających się – pielęgnuje skórę głowy i usuwa łupież. Uwalnia włosy od nadmiaru sebum i nadaje im puszystość.
  • Szampon z odżywką 2w1 do każdego rodzaju włosów – pielęgnuje skórę głowy i usuwa łupież. Sprawia, że włosy są miękkie i dają się łatwo rozczesać.
  • Szampon do wrażliwej skóry głowy – usuwa łupież oraz intensywnie nawilża skórę głowy i włosy.
  • Intensywny szampon przeciwłupieżowy – usuwa nawet szczególnie nasilony łupież dzięki zawartości dodatkowego, wysoce aktywnego składnika przeciwłupieżowego – pirocton olamine.

Nowa linia jest więc przygotowana w taki sposób, aby każda osoba mająca problem ze skórą głowy, znalazła szampon odpowiedni dla siebie.

Wraz z ulepszonym składem zmieniła się również butelka – teraz jej srebrny kolor, smukły i bardziej zaokrąglony kształt nawiązują do nowoczesności formuły szamponu. Kolorowe korki butelek wzmacniają kolorystykę poszczególnych rodzajów szamponów, dzięki czemu ułatwią konsumentom dokonanie właściwego wyboru. Wyeksponowana szara litera C jest symbolem jakości gwarantowanej przez przeciwłupieżową linię Crisan.

Szampony Crisan, oprócz właściwości przeciwłupieżowych, mają także piękny zapach, który pomaga przyjemnie zacząć każdy dzień – ze zdrową skórą głowy, przy której łupież nie ma żadnych szans i włosami zachwycającymi zdrowym, pięknym wyglądem.

Rekomendowana cena szamponu w sklepie: 9,90 zł

9 chwytów w walce z łupieżem – czyli co robić, a czego unikać

1. Dobrze rozczesać włosy przed myciem. W ten sposób już wstępnie uwalniamy włosy od brudu i skupisk komórek zrzucanych przez skórę głowy. Ewentualne "pozostałości" dużo łatwiej się wówczas wypłukują.
  2. Pamiętajmy o zastosowaniu szamponu przeciwłupieżowego odpowiedniego do naszego rodzaju włosów. Podczas mycia oszczędźmy skórze głowy intensywnego masażu, żeby jej dodatkowo nie podrażniać.
  3. Dokładnie spłukujmy szampon! Obowiązuje żelazna zasada: czas trwania spłukiwania powinien być pięciokrotnie dłuższy od czasu wmasowywania szamponu we włosy!
  4. Szampon przeciwłupieżowy, po spienieniu, należy koniecznie pozostawić na kilka minut przed spłukaniem.
  5. Unikajmy długiego suszenia gorącym powietrzem suszarki.
  6. Do czesania używajmy szczotek wysokiej jakości, z miękkim i zaokrąglonym włosiem, aby niepotrzebnie nie drażnić skóry głowy.
  7. Nawilżajmy pomieszczenia: w bardzo suchych warunkach (np. w pomieszczeniach intensywnie ogrzewanych kaloryferami) skóra głowy ma skłonność do wzmożonego wytwarzania warstwy rogowej naskórka.
  8. Unikajmy stresu. Długotrwały stres i ciągłe napięcie może spowodować zakłócenia funkcji skóry głowy, a także utratę jej równowagi mikrobiologicznej.
  9. Nie musimy rezygnować z nakryć głowy zimą. Pamiętajmy jednak, że codzienne noszenie ciasnych i nieprzepuszczających powietrza czapek może przyczynić się do podrażnień. Podrażniona skóra głowy to doskonała pożywka dla drobnoustrojów, które wzmagają powstawanie łupieżu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis