Zabieg liposukcji

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kto z nas nie fantazjował, by niechciane kilogramy znikły błyskawicznie? Bez restrykcyjnej diety, bez mozolnych ćwiczeń pozbyć się zbytecznego bagażu i móc bez przeszkód ubrać obcisłe, podkreślające sylwetkę ubrania. Niestety, odwleczony w naszych ciałach tłuszcz jest bezlitosny, nie znika nawet po wielokroć zaklinany. Jednak nowoczesna chirurgia plastyczna odnalazła już sposób, by usunąć niepożądanego gościa. Odsysanie tłuszczu, tytułowane fachowo liposukcją daje nadzieję jednostkom z nadwagą i tym, których tkanka tłuszczowa została rozłożona nierównomiernie.

Na czym bazuje liposukcja?

Trzeba pamiętać, że liposukcja to nie sposób leczenia nadwagi, która zazwyczaj ma w wyższym stopniu złożone podłoże i potrzebuje odnalezienia, a potem wyeliminowania jej przyczyn. Liposukcja nie ujędrni też tkanki, która utraciła swoją dawną elastyczność, stąd też nie nadaje się do korekcji cellulitu i pozostałych po obfitej utracie wagi dysproporcji skóry. Należy pamiętać, że sama liposukcja to zabieg chirurgiczny oraz jak wszystkie operacje plastyczne, obarczona jest pewnym niebezpieczeństwem. Ryzyko to jest redukowane przez wykonanie zestawu badań przez planowanym zabiegiem i konsultację anestezjologiczną. Zabieg liposukcji przeprowadza się zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i całościowym, w stosunku od jego rozległości oraz warunków zdrowotnych pacjenta. Na głębokość tkanki tłuszczowej wdraża się dość grubą, wydrążoną w środku igłę (kaniulę), która jest powiązana z aparatem ssącym. Raz zlikwidowana tkanka nie odtwarza się w tym miejscu, ale w przypadku dalszego dodatniego bilansu kalorycznego, może odkładać się w innych miejscach.

Dla kogo liposukcja?

Liposukcję, jak każdą operację plastyczną wykonuje się najchętniej u osób pełnoletnich. Wiek nie jest czynnikiem ograniczającym, ale lepsze efekty odsysania tłuszczu obserwuje się u ludzi młodszych, u których skóra ma możliwość dostosowania elastyczności do nowych warunków

Co po liposukcji?

Operacja plastyczna, jak każda inna operacja potrzebuje okresu rekonwalescencji. W wypadku liposukcji okres ten ogranicza się do noszenia charakterystycznego rodzaju odzieży uciskowej, która minimalizuje powstawanie obrzęków i pozwala na lepsze uformowanie operowanych obrębów ciała. Odzież ta jest noszona przez czas kilku tygodni po odsysaniu tłuszczu . Owoce zabiegu nie nadejdą momentalnie. Bezpośrednio po operacji może towarzyszyć ból, zaczerwienienie oraz opuchnięcie operowanych okolic. Na docelowy wygląd powinno się zaczekać od kilku do kilkunastu tygodni.

Niewykluczone, że chirurgia plastyczna w niedługiej przyszłości dostarczy lepszy i wygodniejszy tryb odchudzania (podejmowane są już kompleksowo zakrojone próby niszczenia tkanki tłuszczowej z pomocą ultradźwięków). Do tego czasu liposukcja pozostaje możliwością dla osób, które nieprzychylnym wzrokiem patrzą na zwykłe pozbywanie się tkanki tłuszczowej czy też bieżące metody okazały się dla nich zawodne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*